1. Jesteś naszym klientem:

*E-mail:
*Twoje hasło dostępu:

Nie pamiętasz hasła?

2. Nie jesteś naszym klientem

Nie posiadasz konta w naszym sklepie?

Zapytaj nas:

+48 530 483 352

sklep@zgranarodzina.eu zapytaj nas online

Rummikub standard - gra rodzinna

Rummikub standard - gra rodzinna
Kategoria wiekowa: 7+
Wydawca: TM Toys
Dostępność w magazynie: Brak
Koszty dostawy: od 8,00 zł
Punkty: 5 - zobacz szczegóły programu

cena: 82,00zł 59,00 zł
dodaj do ulubionych

Opis:

 • liczba graczy: od 2 do 4
 • wiek: od 7 lat
 • czas gry: ok. 20 min.

Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Jest dokonałą rozrywką dla całej rodziny. Swoją światową karierę i popularność osiągnął remik w latach siedemdziesiątych, ale w USA znany był już na przełomie wieków. Gra ta występuje pod różnymi nazwami, takimi jak: Rummikub, Rummy, Rack-Rummy itp.

Rummikub jest grą bardzo interesującą, atrakcyjną i wciągającą. Cenną cechą Rummikuba jest to, że przyjemność i satysfakcję ma się z samego uczestnictwa w tej grze, a nie tylko z pokonania przeciwnika.

Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone kostki - w swojej kolejce możesz je dowolnie przesuwać i modyfikować, byle tylko na koniec nie naruszyć podstawowej zasady (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).

Do światowej popularności Rummikuba przyczynili sie przede wszytskim jego wielbiciele. W wielu krajach powstały kluby zrzeszające miłośników tej liczbowej gry – niektóre z nich funkcjonują do dziś. Wydarzeniem, które umocniło pozycję Rummikuba na tle innych gier i szybko obiegło kule ziemską, stały się krajowe rozgrywki.

Zainteresowanie, z jakim się spotkały, oraz rosnąca liczba państw, które zaczęły je organizować, skłoniły rodzeństwo Hertzano do organizowania Międzynarodowych Mistrzostw. Dziś Rummikub jest „sztandarem” firmy założonej przez dzieci Hertzano. Produkowany w 25 wersjach językowych, Rummikub sprzedał sie dotąd w ponad kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Jest aż czterokrotnym zdobywcą tytułu „GRY ROKU” – w tym również w Polsce, a w roku 1997 został okrzyknięty najlepiej sprzedająca się grą w USA. Rummikub to gra, z którą wiąże się niesłychana historia. Ale to właśnie dzięki tej historii fascynuje miliony ludzi na świecie.

Tajemnica Rummikuba tkwi w prostocie zasad, które nim rządzą. Wystarczy dobrze opracowana strategia, odrobina szczęścia i ktoś, kto zagra wspólnie z Tobą.

Ciekawostki o Rummikubie:

 • Jeśli ułożyłoby się wszystkie wyprodukowane kostki Rummikuba tak, aby jeden ich koniec stykał się z drugim, utworzyłyby linię, która okrążyłaby ZIEMIĘ dwuipółkrotnie.
 • Na całym świecie w Rummikuba gra w przybliżeniu miliard osób!
 • Biorąc pod uwagę dane ze sprzedaży, do dnia dzisiejszego na całej kuli ziemskiej używanych jest ponad 40 milionów jokerowych kostek.
 • Turnieje Rummikuba rozgrywane były w wielu ciekawych miejscach na świecie, np.: na Wieży Eiffla, na statkach rejsowych, w kopalniach oraz w wielu znanych kurortach (Cannes, Miami Beach, The Catskills, Wijk ann Zee, itd.). W ostatnim krajowym finale rozgrywek w Rummikub w Izraelu uczestniczyły trzy pokolenia jednej rodziny. Chociaż żadnemu z jej członków nie udało się wygrać turnieju, to jest to chyba najlepsze potwierdzenie tezy, że Rummikub jest grą łączącą pokolenia, a ludzie mimo takiej różnicy wieku mogą się dobrze wspólnie bawić.
 • W 1996 roku kampania reklamowa gry Rummikub dotarła do pasażerów Londyńskiego Metra. Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy Rummikub dotarł do podziemi. W 1994 r. Zawodowy Związek Górników w Jastrzębiu, na głębokości 600 metrów poniżej poziomu morza w kopalni soli, zorganizował pierwsze Podziemne Mistrzostwa w Rummikub. Podczas turnieju zawodnicy musieli założyć górnicze kaski, na których umieszczono logo Rummikuba. Oj było ciekawie…
 • Pierwszym Mistrzem Świata w Rummikub w 1991 r. został Japończyk Masato Kuwahara- aby wygrać turniej, zastosował specjalną technikę „końca gry”. Drugim Mistrzem Świata w Rummikub była Pani Nehad Zahran- matka trójki dzieci- pochodząca z Aleksandrii w Egipcie. Trzecim zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju w Rummikub w 1997 r. okazał się Peter Mentzij z Holandii, a w 2000 r. mistrzynią została jego rodaczka- Carla Van Perlo. Rok 2003 okazał się szczęśliwy dla Pana Masato Kuwahary, który po raz drugi od czasu międzynarodowych rozgrywek został Mistrzem Świata.

Zawartość:

 • 106 kostek
 • 4 podstawki
 • instrukcja

 

powrót

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.